Yüz Estetiği

PRP


PRP, trombositten zengin plazma demektir. Kişinin kendi kanının işlenmesi sonucu trombosit (pıhtılaşma hücresi) ve büyüme faktörleri

açısından normal kan değerlerinden çok daha yoğun ve zengin bir ürün elde edilmesi ve deri içine küçük miktarlarda enjekte edilmesi temeline dayanır. Cilt gençleştirme yöntemleri arasında oldukça etkili ve popüler tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.Enjeksiyon yapılan bölgede yeni kollajen oluşumu hızlanır ve böylece dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve hızlı bir şekilde sonuçlanır. Kozmetik amaçlı PRP işlemi yüz, el, kol, boyun ve dekolte gibi bölgelerde uygulanabilir.

 Devamı

BOTOX


Yaşlanma, genetik faktörler, güneş maruziyeti, stres, sigara, hava kirliliği gibi çevresel etmenler gibi birçok etken cilde hasar vererek derinin elastikiyetinde azalmaya ve istenmeyen kırışıklıkların oluşmasına sebep olur.

Bu etkileri azaltmak ve geciktirmek için plastik cerrahinin sahip olduğu en büyük silahlardan biri Botox’dur. Botox, laboratuar ortamında bakteriler kullanılarak üretilen tıbbi bir proteindir. Temel fonksiyonu kas ve sinir iletimini bloke ederek kasın hareketi sonrası oluşan dinamik çizgilenmelerin önlenmesidir. Botox kasın sinirle ilişkisini keserek kasılmayı önler, mevcut çizgilerin gerilemesini ve yenilerinin oluşmamasını sağlar.

 Devamı

MEZOTERAPİ


Mezoterapi, uzman hekim tarafından hazırlanan içeriğinde vitamin , mineral, protein, hyaluronik asit, kolajen ve hücre yapımını arttıran elementlerin cilt altına uygulanmasıdır.

Yüz mezoterapisinde (mezolift) uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisinde (mezolift) hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle ciltaltına verilir. Bu uygulama hasta ve hekimin ortak kararı ile dermaroller veya dermapen tedavileri ile kombine edilebilir. Yüz mezoterapisinin (mezolift) cildi yenileyen lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu işlemlerinden

 Devamı

DOLGU
UYGULAMALARI

Dolgu uygulamaları, sıklıkla yüz bölgesine uygulanan, kırışıklık, hacim kayıplarının giderilmesi ve kontür sağlamak amacı yapılan bir estetik müdahaledir.

Dolgu maddeleri oldukça fazla sayıda ve çeşitliliktedir. Laboratuvarda kimyasal yollarla tamamen sentetik olarak, hayvansal kaynaklı canlı dokulardan, insan kadavrasından veya bakteriyel fermantasyon yolu ile elde edilebilen kimyasal maddelerdir. Genellikle vücutta bulunan yapısal maddelerden veya bu yapısal maddelerin yerine konabilecek sentetik kimyasal maddelerden oluşurlar.Dolgu maddeleri, aynı zamanda kalıcı, yarı kalıcı ve kalıcı olmayan dolgu maddeleri olarak sınıflandırılır.

 Devamı

KÖK
HÜCRE
UYGULAMALARI

Kök hücreler, insan vücudunda bulunan ve her türlü vücut hücresine dönüşebilen ana hücrelerdir. Sınırsız bir çoğalma ve farklılaşma kapasitesine sahiptirler.

Nerede bir zedelenme veya onarım ihtiyacı varsa, oraya giderek gereken hücre tipine dönüşür ve hasarı onarırlar. Kök hücreler vücutta bir çok dokudan üretilebilirler. Bunlar içinde plastik cerrahide en çok kullanım alanı bulan yağ hücre kaynaklı kök hücrelerdir. Yüzün yaşlanması, genellikle yüzdeki destek dokunun kaybı, yanakların sönmesi, alt göz kapaklarının torbalanması ve göz kenarındaki kemiklerin ortaya çıkmasıyla giden bir süreçtir. Burada yapılması gereken şey, problem olan bölgeye

 Devamı

SOMON
DNA
UYGULAMALARI

Somon DNA uygulaması ile saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleri sayesinde, ciltte hücre hücre yenilenmesi sağlanması amaçlanır

Bu sayede hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi yaratan somon DNA yöntemi son dönemde oldukça popüler olmuştur. Somon DNA Aşısı cildimizin güneş etkisi, serbest radikaller gibi çevresel faktörlerin ve kronolojik yaşlanma belirtilerinin giderilmesi amacıyla geliştirilmiş önemli bir anti aging üründür.Somon DNA aşısının birinci önemli etkisi, içerdiği hyalüronik asit sayesinde cildin yaşla birlikte kaybettiği nemin tekrar geri kazandırılmasıdır.İkinci aşamada somon balıklarının

 Devamı

YÜZ ve
BOYUN GERME

Yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanmaya bağlı gelişen deformasyonların tedavisinde kullanılan cerrahi yöntemdir.

Alt göz kapağındaki derin kırışıklıklar, orta yüz bölgesinin sarkması, burundan ağız kenarına uzanan doğal oluğun derinleşmesi, gıdı bölgesinin sarkması gibi sorunlar yüz germe operasyonu ile kalıcı olarak çözümlenebilir. Yüz germe prosedürüne eş zamanlı olarak, alt ve üst göz kapağı estetiği, kaş kaldırma boyun germe, yağ enjeksiyonları prosedürleri de eklenebilir. Eş zamanlı peeling yada lazer uygulamaları ile cilt tonu arttırılabilir. Uygulanacak prosedürün içeriğine de bağlı olarak

 Devamı

GÖZ
KAPAĞI
ESTETİĞİ

Yaşın ilerlemesiyle ve yer çekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur.

Ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini engelleyebilir. Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir ve-veya fazla görülen yağ kitlesi alınır. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olur.

 Devamı

KALICI MAKYAJ


Kalıcı Makyaj antialerjik ve mineral bazlı pigmentleri derinin dermis tabakasına steril, tek kullanımlık bir iğne ve bir cihaz yardımı ile yerleştirme sanatıdır.

Her iki teknikle de oldukça doğal görünümlü kaş görüntüsü elde edilmektedir. Normal makina ile yapılan sistem ile microblading sistemi kıyaslandığında, microblading uygulamasında çizgiler biraz daha ince yapıdadır. Uygulama öncesi ve sonrası yapılacak bakım ve öneriler farklı olmayıp, tamamen aynıdır. Kalıcı makyaj yapılan bölgenin uygulama sonrası iki gün süre ile su ile temas etmemesi, 10 gün süre ile çok ince tabaka halinde beyaz vazelin sürülmesi, güneş koruması önerilir.

 Devamı

KEPÇE KULAK
AMELİYATI

Kulak estetik girişimleri kulak boyutunu küçültmek ya da kepçe kulak durumunu düzeltmek amacıyla yapılır.

Kepçe Kulak Ameliyatı küçük çocuklarda genel anestezi, yetişkinlerde lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Operasyon yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Farklı teknikler uygulanmakla birlikte, ameliyat izleri görülmediği için kulak arkası kesiler tercih edilmektedir. Operasyon planında kulaktaki problemlere göre farklı basamaklar uygulanır. Sıklıkla uygulanan teknikte kulak derisi arka yüzden açılmakta, kulak kıkırdakları sabitleştirilmekte bazı yerleri inceltilmekte ve kıkırdaklar katlanarak

 Devamı