Meme Estetiği

MEME BÜYÜTME


Meme büyütme, memenin hacminin artırılması, kısmen de formunun iyileştirilmesi amacıyla yaptığımız operasyonlardır.

Gene sağlık durumu uygun ve meme gelişimini tamamlamış, mevcut memelerinden hoşnut olmayan her bireye uygulanabilir. Gelişimsel gerilikler, ciddi kilo değişiklikleri, gebelik sonrası veya emzirme sonrası gelişen hacim kayıpları ve deformasyonların restorasyonunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Operasyon yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Genel anestezi altında uygulanır. Aynı gün içerisinde veya bir sonraki gün hastaneden ayrılabilirsiniz.

 Devamı

MEME KÜÇÜLTME


Meme küçültme operasyonları, boyut ve form olarak vücut ile uyumlu bir meme sağlarken, eş zamanlı memenin iriliğine bağlı sorunları da ortadan kaldıran bir prosedürdür.

Memelerin vücuda oranla çok büyük olmaları, fiziksel aktiviteleri kısıtlaması, boyun, sırt, omuz, bel ağrılarına yol açması, omuzlarda sütyen askıları kaynaklı çökmelerin gelişmesi , temas eden deri yüzeylerde deri irritasyonları, renklenmeler, kronik deri enfeksiyonları gelişmesi gibi problemleri olan kişilerde bu operasyon büyük oranda etkili olmaktadır.Operasyon genel anestezi altında yapılır.Ortalama 3 saat sürer. Memelerinizin formu ve büyüklüğüne göre farklı teknikler kullanılabilir

 Devamı

MEME REKONSTRÜKSİYONU


Tümör veya başka bir hastalık nedeniyle memenin alınması sonrasında memenin tekrar oluşturulması işlemidir.

Meme rekonstrüksiyonu(meme oluşturma) işlemi, memenin alınması ile eş zamanlı veya sekonder olarak yani meme kanseri tedavisi tamamlandıktan sonra yapılabilir.Günümüzde, hastalık çok ileri evre olmadığı sürece eş zamanlı operasyonlar, daha iyi kozmetik sonuçlar elde edilmesi ve hasta psikolojisinin daha iyi korunması gibi sebeplerle tercih edilmektedir. Bu karar ameliyat öncesinde, meme kanserini takip eden cerrah, onarımı yapacak olan plastik cerrah ve hastanın ortaklaşa yapacağı değerlendirmeler sonrası alınır.

 Devamı