Estetik Burun Cerrahisi

İzmir Saç Ekimi
12/05/2017
Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı
16/05/2017

Estetik Burun Cerrahisi

Estetik Burun Cerrahisi

Rinoplasti (estetik burun cerrahisi) burnun cerrahi bir girişim ile yeniden biçimlendirilmesidir. Bu ameliyat yardımıyla burnunuzun boyutları azaltılabilir veya arttırılabilir, burun ucunuzun veya köprünün şekli değişebilir, burun delikleri daraltabilir veya burun ile üst dudak arası açısı değiştirilebilir. Burun sırtındaki kemik çıkıntılar alınarak düzeltilebilir.

estetik-burun-cerrahisiAynı ameliyat sırasında, burun tıkanıklığına yol açan gelişimsel yada çarpma sonucu oluşan deviasyonlar veya konka adı verilen burun etleri küçültülebilir, burun çatısındaki darlıklar düzeltilebilir. Burun tıkanıklığının da beraberinde düzeltildiği estetik burun ameliyatlarına estetik ve fonksiyonel burun ameliyatı (septorinoplasti) denir.

Rinoplasti için en uygun adaylar

Estetik ameliyat olmadan önce beklentilerinizi çok iyi düşünmeniz ve doktorunuzla paylaşmanız gerekir. Ameliyat için kişinin 16 yaşını doldurmuş olması önerilir. Burun estetiği yaptıracak adayların bu konuda kesin kararlı olmaları çok önemlidir. Ameliyattan sonraki iyileşme sürecinde zorlukların yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

İzmir Yüz Estetiği,  İzmir Burun Estetiği, İzmir Meme Estetiği, İzmir Vücut Estetiği, İzmir Saç Ekimi, İzmir Rekonstrüktif Cerrahi

 

Genel Bilgilendirme

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Comments are closed.